O firmie


Firma VitraFilm  powstała w 1998 roku, chociaż pierwsze doświadczenia jej kolejni właściciele zdobywali już od roku 1990 pod szyldem Lion Distribiution. Obecną właścicielką jest Małgorzata Libelt. Vitrafilm specjalizuje się w dystrybucji filmów kinowych i DVD. Ze względu na  wieloletnią obecność na rynku filmowym, gwarantuje profesjonalną i satysfakcjonującą współpracę.


W trakcie działalności firmy, kolejni jej przedstawiciele nawiązali liczne kontakty z producentami i dystrybutorami zagranicznymi zapewniając firmie wysoką pozycję na rynku. Wśród kontrahentów VitraFilm są m.in.: Lakeshore International, Pathe, Trust-Nordisk, Bavaria Films, Myriad Pictures, IM Global, Voltage, Telepool i wiele innych. W zakresie sprzedaży licencji firma współpracuje z TVP, TV Polsat, HBO, Canal+, TVP Kultura.

W ofercie firmy znajdują się filmy z wielu gatunków, od kina komercyjnego, lekkiego i przyjemnego, aż po tytuły ambitne, o wysokich walorach artystycznych i adresowane do bardziej wymagającego widza. Przykładem tego są takie tytuły jak: Code 46, Enduring Love, Lemming czy Shooting Dogs. VitraFilm promuje nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmy kina światowego, które znajdują także uznanie w Polsce, np. JOY DIVISION, który zdobył nagrodę publiczności na festiwalu Gdańsk Doc Film Festival.


Od 2003 roku VitraFilm poszerzyła swoją działalność i rozpoczęła kinową dystrybucję kupowanych tytułów. Wiele z tych filmów zyskało uznanie wśród widzów jak i krytyków filmowych. Firma współpracuje również z kinami internetowymi, tj. Iplex i Cineman. Działalność wydawniczą firma VitraFilm prowadzi od 2005 roku. Od tego czasu wprowadziła na rynek kilkadziesiąt tytułów na nośnikach DVD i VCD,  których szeroka dystrybucja obejmuje sprzedaż w sklepach internetowych, sprzedaż katalogową, jak i sprzedaż w supermarketach.


VitraFilm na bieżąco uzupełnia swój repertuar, upewniając się, że oferta jest skierowana do jak najszerszej i najbardziej wymagającej widowni. Nasi widzowie są dla nas priorytetem, dlatego dokładamy wszelkich starań, by Nasze produkty były najwyższej jakości.

» Mapa serwisu » Napisz do nas
© Copyright by VitraFilm, 2008